Oyun Resimleri – 131 – Tomb Raider – Game Pictures
Tomb Raider Lara Croft
Filename
Oyun_Resimleri_Gaming_Pictures_00000131_Tomb_Raider_Lara_Croft.jpg
Views
73
Like
File size
276 KB
Resolution
1920 x 1080


Tomb Raider hakkında

Tomb Raider video oyunları, filmler, kitaplar vb.'den oluşan serinin genel adıdır. İngiliz maceraperest ve arkeolog Lara Croft'un maceralarını konu alır. Serinin baş tasarımcısı ve yaratıcısı Toby Gard adlı İngiliz yazardır. İlk olarak 1996 yılında Core Design ve Eidos Interactive etiketiyle serinin ilk oyunu Tomb Raider I çıktı.


Oyunun baş kahramanı Lara yaklaşık 10 yaşlarındayken Nepal'de gerçekleşen uçak kazasında annesini kaybetmiş, kendi mucize eseri kurtulmuştur. Yaptığı keşiflerle anne ve babasının ölümlerini araştırmak ve onların izinden gitmek istemektedir. Annesi Amelia Croft, babası Abbington Mahlikanesi lordu Richard Croft'tur. Lara'nın eğitmeni, babasının çok yakın bir arkadaşı olan Werner Von Croy'dur.


The Last Revelation'da Lara Mısır'da bir enkazın altında kalır; Werner Von Croy onu ne kadar kurtarmak istese de yapamaz. Anılar'da Lara Werner Von Croy ile tekrar karşılaşır, The Angel of Darkness'nde Werner Von Croy öldürülür.


Legend'de ise amacımız Nepal'de Lara'nın annesinin ölümünü araştırmak ve annesini geri bulmaktır. Underworld'nda ise Lara Croft annesini bulma macerası devam ediyor. Hem de Natla yaşıyor ve Amanda ile birlikte. Bu kutuların üstünde neden Natla Şirketi yazdığını anlatıyor.

Tomb Raider serileri nelerdir ?
Tomb Raider 1: Atlantean Scion
Tomb Raider 2: Dagger of Xian
Tomb Raider 3: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider 4: The Last Revelation
Tomb Raider 5: Chronicles
Tomb Raider 6: The Angel of Darkness
Tomb Raider 7: Legend
Tomb Raider 8: Anniversary
Tomb Raider 9: Underworld
Tomb Raider: A Survivor Is Born
Rise of the Tomb Raider
Lara Croft and the Guardian of Light


Önceki sayfa
Sonraki sayfa
Benzer Resimler